Psychologie: Hudba jako lék

Pokud chcete sdílet tento příspěvek, použijte tlačítka níže.

Zamyšlení se nad sebou

V současné velmi složité době je třeba si asi trochu přerovnat své priority, své myšlení, své chování. Ještě nedávno některé z vás určitě nenapadlo se zastavit a v klidu si poslechnout nějakou hudbu. Že vládnou sluchátka různých tvarů, barev, rozlišení, jsme si už zvykli. Hlavně mladí lidé používají sluchátka všude. Není to ale někdy trochu nebezpečné nebo neohleduplné?

Hudba jako lék

Ve škole jste se učili o různých hudebních skladatelích, o různých druzích hudby a řekněte si, jestli vás to náhodou nenudilo. Ale on to vlastně měl být předmět odpočinkový. Na střední škole už ten předmět nebyl a každý si poslouchal, co chtěl. Někoho třeba ani nenapadlo, že by mohl jít na nějaký hudební  koncert.

Máte svůj oblíbený hudební žánr?

Oblíbený zpěvák, zpěvačka nebo hudební skupina? Hudba orchestrální, filmová, relaxační nebo jakákoli jiná, každá má svoje priority.

Jak a kdy poslouchat hudbu

Pokud si chcete jen tak sednout a zaposlouchat se do nějaké melodie, musí být na to aspoň trochu času. A ten teď asi je a bude. Kvalitní hudbu si pustíte do kvalitních sluchátek nebo se jednoduše pohodlně usadíte nebo lehnete kamkoli, vypnete vše okolo sebe a ponoříte se do hudby,  která vás proste baví. Není nad to, aby jednoduchý kvalitní zesilovač, reproduktor několikanásobně vylepšil váš zážitek. Konkrétně níže můžete vidět elektronkový reproduktor Lanchiya MK30, který kombinuje špičkový zvuk, futuristický design a díky LED podsvícení funguje psychoakusticky.

MK30 FRONT

Autor příspěvku: Marie Kloučková

Jsem copywriter, bloger mimo jiné pro Daklos.cz a spolumajitelka Ubytování U Kloučků. Ráda chodím do divadla a na společenské akce, můžete se tedy brzy těšit na mnoho nových článků.