Kdy už člověk nepotřebuje životní pojištění?

Pokud chcete sdílet tento příspěvek, použijte tlačítka níže.

Pojištění se může někomu zdát zbytečné, ale hlavně na začátku budování svého majetku jej zcela určitě potřebujete. Níže jsem sepsal pár bodů, kdy nastal ten čas a můžeme pojištění s klidným svědomím zrušit.

Člověk nepotřebuje životní pojištění, když nepracuje, ale příjem, ať už každý měsíc nebo týden přichází. Příjem tedy není závislý na Vaší aktivitě.

Máte tak vysoký příjem, že pokryje nejen všechny Vaše pravidelné, ale i jakékoliv nečekané výdaje. Z nějakého důvodu nejste schopni pracovat a tím pádem vydělávat peníze. Na všechny tyto věci buď musíte být připraveni a mít dostatečné finanční rezervy, a nebo to prozatím vyřešit pojištěním.

Dalším předpokladem je, že člověk má značné množství nemovitostí, které v případě úrazu nebo nemoci může prodat a ziskem pokrýt nově vzniklé nemalé výdaje nebo pravidelně čerpat měsíční nájem.

Pojištění nemusíte mít, hlavně pokud není nikdo závislý na Vašich příjmech, na prvním místě je to rodina, která jednoduše bez Vašeho příjmu nedokáže lehce vyžít.

V případě smrti je zde dostatečný majetek, který se dá zpeněžit nebo sám peníze produkuje, aby nikdo z rodiny nemusel strádat.

I když pokud žijete sám a stejně nemáte dostatečné rezervy, je pojištění na místě, protože i sám se můžete dostat do velmi špatné finanční situace, ve které byste být nechtěl.

Je to celkem jednoduché. Dá se říci, že pojištění je pro ,,chudé“. Bohatí již pojištění nepotřebují. Takže, pokud nevyděláváte desetitisíce týdně, jste bohužel ,,chudí“ a sebemenší nečekané výdaje Vám mohou zkomplikovat život.

Neříkám, že když se říznete při krájení cibule do prstu, musíte mít ihned něco z pojistky, ale je důležité buď mít dostatek peněz nebo dobré pojištění, když se stane něco vážnějšího. Bez obojího se vystavujete velkému riziku, popřípadě i Vaši rodinu.

Se svými klienty postupuji tak, že společně vytváříme majetek a dostatek peněz. Po nějaké době nastane čas, kdy pojištění můžeme zrušit.

 

Autor příspěvku: David Klouček

Jsem podnikatel a majitel internetových obchodů Daklos.cz a Bateráček.cz. Dále se se mnou potkáte například v AutoKlouček.cz a také v UbytováníUKloučků.cz. Když navštívím místo, kde se mi líbí a stojí za doporučení, vždy Vás budu tady informovat. Kontakt: kloucek@daklos.cz.