VIDEO: Povinnost zimních pneumatik? Zimní pneumatiky v létě zujte!

Pokud chcete sdílet tento příspěvek, použijte tlačítka níže.

Od roku 2011 je zde uzákoněná povinnost mít na autě zimní pneumatiky, která platí od 1.11. do 31.3. Má to ale určitá specifika.

Co nám nařizuje zákon?

Dle §40a zákona 361/2000 Sb. mají řidičí povinnost použít zimní pneumatiky

,,v období od 1. listopadu do 31. března, pokud:

  • se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza,
  • nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkách předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.“

Z toho nám jasně plyne, že pokud bude ještě teplý podzim není úplně nutné zimní pneumatiky mít od 1.11. a pokud máme již v březnu hezky, také nemusíme čekat na na 31.3. To ale záleží na každém z Vás, jak se rozhodnete.

Jedninou výjimkou jsou pozemní komunikace označené následující značkou (zimní výbava), kde jsou zimní pneumatiky povinné za jakéhokoliv počasí.

znacky

Zdroj: mdcr.cz

Proč nejezdit na zimních pneumatikách v létě?

Říkáte si, že je škoda ty zimní vyhodit, tak je ještě dojedu v létě a ušetřím. No neušetříte, protože na zimních pneumatikách máte daleko delší brzdnou dráhu třeba i o 5m a to je nebezpečné, když u některých situací může jít o milimetry. Zimní pneumatiky také způsobí, že budete mít větší spotřebu, a to až o 0,5l/100km.

Tak neváhejte a objednávejte se na AutoKlouček.cz na výměnu. Přezujeme, vyvážíme, zalepíme…cokoliv si budete přát.

 

Autor příspěvku: David Klouček

Jsem podnikatel a majitel internetových obchodů Daklos.cz a Bateráček.cz. Dále se se mnou potkáte například v AutoKlouček.cz a také v UbytováníUKloučků.cz. Když navštívím místo, kde se mi líbí a stojí za doporučení, vždy Vás budu tady informovat. Kontakt: kloucek@daklos.cz.